راهنمای صادرات

راهنمای مبانی صادرات

به بخش راهنمای مبانی صادرات خوش آمدید. در این مبحث مروری کلی بر عوامل بنیادی صادرات برای شرکت های کوچک و متوسط که برای یافتن بخش های جدید در بازار های خارج از کشور طراحی شده اند می پردازیم.

این اولین مقاله در این مجموعه است که لیستی از صادرات کل سالانه ایالات متحده آمریکا را در سال های 2010-2014 ارائه می دهد و کانال های مختلفی را در زمان تجارت بین مرزها مورد بحث قرار می دهد. این اطلاعات توسط خدمات تجاری شرکت ماهان ارائه شده است.

 

دروازه های جهان به روی کسب و کار شما باز است.

امروزه, برای یک شرکت مثل شما , بدون توجه به اندازه شرکت , فروش کالا و خدمات در سراسر جهان آسان تر از همیشه است. شرکت های کوچک و متوسط در سراسر جهان سهم عمده ای را همیشه در صادرات ایفا می کنند به طور مثال در سال 2013 در ایلات متحده بیش از 300000  شرکت کوچک و متوسط به حداقل یک بازار بین المللی کالا یا خدمات صادر کرده اند که تقریبا 28 درصد بیشتر از سال 2005 است, در سال 2013 ارزش صادرات کالا و خدمات به 2.28 تریلیون دلار رسید که تقریبا 25 درصد افزایش از سال 2010 را نشان می داد. در سال 2014 صادرات کالا و خدمات به 2.34 تریلیون دلار رسید.

چند دلیل مهم برای کاوش یا گسترش صادرات

تجارت جهانی کالا و خدمات احتمالا در آینده رشد خواهد کرد . توافقنامه جدید تجارت جهانی در زمینه تسهیل تجارت, که در پایان سال 2013 معرفی شد و مذاکرات مجدد آن در سال 2014 به تدریج 1 تریلیون دلار برای تولید ناخالص داخلی جهانی (GDP) گردش مالی افزود . این توافقنامه , اعضای سازمان تجارت جهانی (WTO) را متعهد به بهبود رویه های گمرگی و کاهش خط مشی های قانونی , تسریع جریان کالاها و خدمات در سراسر مرزها و کاهش هزینه های مربوطه  می کند. دولت ایالات متحده همچنین یک سیستم تک پنجره ایجاد کرد که دارای مزایا و کارایی مشابه متناسب با تلاش های سازمان تجارت جهانی است.

ایالات متحده در حال پیشرفت در مذاکره با توافقنامه های تجارت با اتحادیه اروپا است. هر دو این بازار ها 50 درصد کل تولید ناخالص داخلی و 30 درصد تجارت جهانی را تشکیل می دهند. این توافقات, و تصویب آنها همراه با توافقات تصویب شده گذشته از جمله توافقنامه تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA) و توافقنامه تجارت آزاد آمریکای مرکزی و دومینیکن (CAFTA-DR) راه تجارت را گسترش می دهد .

This content is locked

Login To Unlock The Content!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *