تخفیف ویژه سال جدید میلادی برای سامانه خرگوش آبی
فهرست
Headset
پاسخگویی
هر روز 24/7
Investment
سامانه صادرات
اخبار اقتصادی

زیرساخت‌های صادراتی فراهم نیست

زیرساخت‌های صادراتی فراهم نیست

زیرساخت‌های صادراتی فراهم نیست

رئیس کنفدراسیون صادرات معتقد است نبود زیرساخت‌های مناسب صادراتی باعث شده است که صادرکنندگان ما نتوانند از فرصت ها و بازارهای جدید صادراتی استفاده مناسب را ببرند.

فاینانس‌ها در مسیر دولتی

صادرات یکی از پیشران‌های اصلی توسعه و رشد اقتصادی است، در کشور ما صادرات با موانع جدی مواجه است که شاید اصلی‌ترین آن عدم زیرساخت‌های مناسب صادراتی و البته مشکلات در روابط بانکی و نقل و انتقال پولی است. همین مشکلات و موانع باعث شده تا در مقاطعی که فرصت‌های مناسب مثل بازار قطر و یا روسیه برای صادرکنندگان فراهم شود آن‌ها نتوانند آن طوری که باید از این فرصت ها بهره ببرند. در این رابطه محمد لاهوتی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: به دلیل شرایط خاص حاکم بر اقتصاد مان که متاثر از سیاست‌های داخلی و خارجی بوده است مثل تحریم ها و سوء مدیریت ها زیرساخت های صادراتی در کشورما فراهم نیست.

وی ادامه داد: وقتی زیرساخت فراهم نیست صادرکنندگان ما هم متناسب با ظرفیت کشور رشد نداشتند و نتوانستند خود را به جایگاهی که باید برسانند. بنابراین هم صادرکنندگان ما غالبا آمادگی پذیرش بازارهای جدید را ندارند تا بتوانند خودشان را در بازارها پیدا کنند و هم زیرساخت های متناسب با افزایش صادرات و باز شدن بازارهای جدید وجود ندارد.

گروپاژ یا حمل مشترک بار چیست؟

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران افزود: موضوع حمل و نقل موضوعی نیست که در اختیار بخش خصوصی باشد. حمل و نقل، بنادر، کشتیرانی ما مشکلات متعددی دارند و قیمت های شان دو تا سه برابر قیمت‌های منطقه ای است و اینکه ما لجستیک مناسب برای حمل کالا با هدف کاهش هزینه‌های حمل نداریم. این ها موضوعاتی است که در اختیار حاکمیت بوده و باید این اتفاقات می افتاده است که بعضی از آن ها به دلیل سوء مدیریت‌ها و بعضی دیگر به دلیل تحریم ها اتفاق نیفتاده است.

مرگبارترین مواجهه روسیه و آمریکا

رئیس کنفدراسیون صادرات تصریح کرد: وقتی که نرخ تسهیلات ما نسبت به رقبا بالای ۲۴ درصد است قیمت تمام شده ما به مراتب بالاتر از قیمت های کشوری مثل ترکیه است و از طرفی هم به دلیل کمبود ناوگان دریایی وقتی درخواست صادرات به قطر اتفاق می‌افتد و شرایط خوبی برای صادرکنندگان ما به وجود می‌آید ولی نبود کشتی متناسب با ظرفیت باعث می‌شود قیمت سه برابر شود، بنابراین فرصت رقابت از صادرکنندگان در مقابل رقبای دیگر گرفته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

افق تجارت سبز ماهان

شرکت بازرگانی ماهان, بهترین مقصد برای صاحبین کسب و کار در ایران است. صاحبین کسب و کار و تولید کنندگان و علاقه مندان می توانند از واحد آموزشی جهت یادگیری آموزش واردات و صادرات و نحوه صادرات محصولات خود به کشور های مختلف آگاهی پیدا کنند. و پاسخ به چگونه صادرات کنیم را در ماهان بیابند.  همچنین علاقه مندان می توانند واحد مدیریت صادرات خود را به مجموعه ماهان واگذار کنند و مسیر صادرات خود را به بیش از 107 کشور تسهیل کنند.

ماهان با تمرکز ویژه بر  صادرات به روسیه , صادرات به عراق , صادرات به افغانستان , صادرات به ترکیه , صادرات به اروپا , صادرات به کانادا , صادارت به آلمان, صادرات به امریکا , صادرات به چین , صادرات به کره , صادرات به کشور های حاشیه خلیج فارس و بسیاری از کشور ها و دسترسی به مشتریان بالقوه در کشور های متعدد و ایجاد روابط با شرکت های EMC و کنسرسیوم صادراتی در نقاط مختلف جهان مسیر همکاری و دسترسی به بازار جهانی را هموار کرده است.

سبدخرید

بسته
بسته
برای دیدن نمونه کارهایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
بازگشت به بالا
فیسبوک
توییتر
ایمیل
اینستاگرام
تلگرام