راهنمای صادرات

پتانسیل یک محصول صادراتی

تعریف پتانسیل یک محصول صادراتی

در این مقاله یک مرور کلی در مورد چگونگی تجزیه و تحلیل پتانسیل صادرات محصول یا خدمات در بازارهای بین المللی خواهیم داشت ابتدا  یک ارزیابی آمادگی صادرات بگیرید ….. این مقاله بخشی از “راهنمای اصلی صادرات” سرویس تجاری ماهان است.

هنگامی که شما مشخص کرده اید که مجوز صادرات برای فروش محصول خود را نیاز دارید یا خیر، و به عنوان مثال، متوجه شده اید که کره شمالی در بین بازارهایی نیست که بتوانید محصول خود و یا خدمات خود را صادر کنید نوبت آن رسیده که از روش های متعددی که برای ارزیابی پتانسیل صادرات محصولات و خدمات خود در بازارهای بین المللی وجود دارد , استفاده کنید . رایج ترین روش بررسی فروش داخلی محصولات شما است. اگر شرکت شما در بازار داخل موفق باشد، شانس خوبی وجود دارد که آن را در بازارهای خارج از کشور، حداقل در بازارهایی که نیازها و شرایط مشابه وجود دارد، به فروش برسانند. اگر شما یک عمده فروش در ایران هستید و یا اگر می خواهید نماینده تولید کننده باشید، شما باید ابزار ارزیابی فروش داخلی را داشته باشید. اگر شما این کار را راه اندازی کرده اید، اما هنوز چیزی را نفروخته اید، شما حداقل یک آینده روشن خواهید داشت.

روش دیگری برای ارزیابی توانایی شرکت شما در صادرات بررسی ویژگی های منحصر به فرد و مهم محصول شما است. اگر این ویژگی ها به سختی در خارج از کشور در دسترس است  ، احتمالا محصول شما در خارج از کشور موفق خواهد بود. یک محصول منحصر به فرد ممکن است رقبای کمی داشته باشد، بنابراین تقاضا برای آن بسیار زیاد است.

با این حال، حتی اگر محصول شما منحصر به فرد نباشد، دلسرد نشوید.
بسیاری از محصولات و خدمات دارای رقیب در بازار های خارج از کشور هستند. اما هنوز به کار خود ادامه می دهند و موفق هستند.

ارزیابی آمادگی صادرات محصولات شرکت شما

شرکت های مشاوره صادرات دارای مزایا و کیفیت کار بالایی هستند که باعث افزایش احتمال تلاش های صادراتی  شما می شوند. پاسخ دادن به این سوالات مهم درباره اینکه چگونه صادرات اهداف شرکت شما را ارتقاء می دهد، می تواند به تعیین آمادگی صادرات شرکت شما کمک کند:

  1. شرکت شما از صادرات  چه چیزی را می خواهد  کسب کند؟
  2. آیا صادرات با اهداف دیگر شرکت شما سازگار است؟
  3. صادرات  چه خواسته هایی را در مورد منابع کلیدی، مدیریت و پرسنل، ظرفیت تولید و تامین مالی خود و همچنین چگونگی تحقق این خواسته ها، می تواند تامین کند؟
  4. آیا هزینه منفعت مطلوبی کسب می شود و یا آیا منابع شرکت برای توسعه کسب و کار داخلی جدید بهتر استفاده می شود؟

يک شرکت صادراتی موفق دارای تعهد قوی توسط مالکين را به همراه دارد و آنها  آماده اند تا فعاليت های صادراتی را تأمين مالی کنند . درک نيازهای کسب و کار بين المللي می تواند بر روی منابع کليدی که ارزش افزوده فراهم میکند قرار گيرد . انتظارات در مورد بازدهی سرمايه گذاری از فعاليت های بين المللي  باید واقع بینانه باشد. همچنین مدیران باید  آماده تغيير در محصولات و خدمات توسط بازار و همچنین آموزش و خدمات پس از فروش باشند و آن را ارائه دهند و مایل باشند با آژانس های مدیریت صادرات کار کنند.

عوامل انگیزشی عبارتند از:

This content is locked

Login To Unlock The Content!

 

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *