برای بازاریابی و صادرات از کجا شروع کنم ؟

بسیاری از کارافرینان و کسب و کارها زمانیکه با مشکل بازاریابی و فروش روبرو می شوند یا می خواهند محصول خود را صادر کنند این سوال را از خود می پرسند از کجا شروع کنم. همانطور که داستان موفقیت صادرکنندگان و کارافرینان نشان می دهد برای هر کسب و کاری اقدامات مختلفی انجام می شود افراد و شرکت هایی که قصد بازاریابی داخلی یا خارجی ( صادرات ) دارند با مجموعه ای از محدودیت ها روبرو هستند مثل زمان، سرمایه مالی، نیروی انسانی، تجربه یا موارد دیگر .حالا ماهان برای کاهش پیچیدگی ها راهنمایی مشخصی را به شما ارائه می کند. تا بتوانید بر مشکلات در فروش و صادرات خود غلبه کنید. پس تا پایان این مطلب را مطالعه کنید.

در فروش یا صادرات بازاریابی 80 درصد سهم دارد و تنها 20 درصد مربوط به تهیه محصول مجوزات حمل و نقل و بیمه می شود به همین دلیل اصل اساسی برای موفقیت شناخت نیاز اصلی است. بازاریابی همان حلقه مفقوده کسب و کار شماست . اما به احتمال زیاد یا نمی دانید که باید چه نوع بازاریابی انجام دهید یا اقداماتی انجام داده اید ولی نتیجه ای دریافت نکردید . یک اصل فراموش نشدنی در کسب و کار وجود دارد که اگر هر کارافرینی ان را فراموش کند محکوم به شکست است برای موفقیت شما بیشتر از زمان نیاز به تجربه و راهنما دارید به این دلیل که شما نمی توانید زمان را بخرید اما اگر تجربه را بخرید یعنی زمان را هم خریده اید حتی بیشتر از ان چیزی که فکرش را می کنید بنابراین برای موفقیت در انتخاب روش های بازاریابی مناسب در بازار داخلی نیاز به کارشناس بازاریابی داخلی دارید و برای بررسی شرایط صادرات و راه هایی که باید بپیمایید و نکات و جزئیاتی که باید تهیه کنید را می توانید با راهنمایی های کارشناس صادرات به دست اورید.

فرقی نمی کند که شما در کجا زندگی می کنید و چقدر سرمایه و منابع دارید برای موفقیت در کسب و کارتان باید مراحل کار را به درستی اجرا کنید اما بخاطر پیچیدگی های مختلف شرایط هر شخص , راهنمایی ها بر اساس سوالات متداول ارائه شده است.

مهم ترین سوالات متداول در رابطه با شروع کار

اگر به دنبال دریافت یک تصویر کلی از نحوه صادرات هستید می توانید مقاله مراحل صادرات را مطالعه بفرمایید . اما اولین اقدام شما بعد از مشخص کردن محصول اماده سازی بستر صادراتی و انتخاب شیوه بازاریابی است . سپس بر اساس وضعیت کسب و کارتان باید یکی از روش های بازاریابی را برای محصولات خود اجرا کنید. بهترین اقدام دریافت راهنمایی از کارشناس صادرات است.

به دلیل تحولاتی نظیر افزایش قیمت ارز ، افزایش تورم و شیوع بیماری کرونا بسیاری از کسب و کار ها با بحران فروش روبرو هستند. در چنین شرایطی بسیاری از صاحبان کسب و کارها به دنبال راهی برای برون رفت از این مشکلات هستند در چنین شرایطی ماهان می تواند با ارائه ایده و راهکارهای مختلف و اجرای کمپین های بازاریابی به کسب و کارها برای خروج از این وضعیت کمک کند اما ابتدا نیاز است شرایط و اطلاعات کسب وکار شما توسط کارشناس بازاریابی دریافت و بررسی شود و سپس راهنمایی و راهکارهای لازم ارائه شود برای شروع بهترین اقدام استفاده از سرویس کارشناس بازاریابی است.

شرایط و میزان سود در بازار هر کشور متفاوت است . بسیاری از افراد اولین گزینه خود را عراق عنوان می کنند در صورتی که بعد از ارزیابی بازار هدف مشخص می شود اگر محصول را به کشور دیگری صادر می کردند سود بیشتر و هزینه بازاریابی کمتری می توانستند داشته باشند به همین دلیل اگر تا به حال سابقه صادرات نداشته اید یا می خواهید محصولتان را به بازار جدیدی صادر کنید حتما ابتدا ارزیابی سریع بازار را انجام دهید چرا که می توانید نتایج بسیار بهتری دریافت کنید.

بسیاری از افراد به دنبال لیستی از شماره تماس واردکننده یا توزیع کننده خارجی هستند چرا که می دانند انها خریدار اصلی محصولات انها هستند . ماهان با توجه به نیاز بازار بر اساس دسته بندی محصولات لیست خریدار خارجی کشورهای مختلف را در داخل فروشگاه ماهان قرار داده است . شما می توانید با انتخاب محصول و کشور مورد نظرتان لیست خریدار خارجی را از داخل سایت خرید و در کمتر از دو دقیقه به ان دست پیدا کنید.

در صورتی که نیروی متخصص در امور بازاریابی و مدیریت کمپین معرفی محصول برای ترغیب مشتری ندارید می توانید از سرویس رپتور ( تیم شکاری ماهان) استفاده کنید تا ماهان محصول شما را به انها در 12 مرحله معرفی کند.

شرایط و قوانین بسته بندی و مجوزات و گواهی ها و تعرفه های هر محصول در هر کشور متفاوت است که می تواند در هزینه بازاریابی و حمل و نقل موثر باشند به همین دلیل می توانید از لینک زیر برای دریافت اطلاعات فوق اقدام کنید

ما در بخش سرویس ارزیابی بازار پس از اینکه شما سرویس مورد نظر خود را تهیه کردید اطلاعات مورد نیاز در کشور هدف را جمع اوری و در قالب گزارش به شما ارائه می کنیم. تنها کافی است سرویس مورد نظر را خرید کنید و اطلاعات مورد نیازتان را از ما بخواهید تا تیم تحقیقات ارزیابی ماهان اطلاعات مورد نظر را در اختیار شما قرار دهد

ماهان به دلیل توانایی و تجربه بالای خود خدمات متنوعی را بر اساس نیاز شرکت های مختلف ارائه کرده است شما می توانید از لینک روبرو شرایط همکاری ماهان را مشاهده بفرمایید.

ماهان در حوزه بازاریابی داخلی و خارجی و تنظیم و اجرای کمپین های بازاریابی فعال است و به شرکت ها کمک می کند با انتخاب ابزارهای بازاریابی و اجرای درست انها شرایط کسب و کار و فروش خود را چه در بازار داخلی و چه خارجی بهبود دهند.

این درخواست که به صورت سوالی از ما پرسیده می شود اغلب توسط افراد و شرکت های مطرح می شود که شناختی نسبت به بازار ندارند و می خواهند بدون طی کردن فرایند بازاریابی به مقصود خود برسند ماهان برای پاسخ به نیاز این دست از افراد سرویسی تحت نام اتاق سفارشات ارائه کرده است که تنها اعضا طلایی می توانند از ان استفاده کنند در این اتاق سفارشات خارجی معتبر از سوی شرکت ها برای محصولات مختلف با جزئیات ارائه می شود و اعضا طلایی که توانایی تامین ان سفارش را دارند می توانند فرم درخواست تامین سفارش را پرکنند تا ماهان انها را به خریدار ارائه کند و در صورتی که خریدار تامین کننده مورد نظرش را تایید کرد ماهان فرایند همکاری کمیسیونی را با ان تامین کننده اغاز می کند.

قیمت گذاری مناسب کالا باعث افزایش سود و جذب مشتری می شود اما در صورتی قیمت مناسبی برای محصول ارائه نکنید احتمالا مشتریان و فرصت های تجاری را از دست می دهید چرا که بازار بسیار رقابتی است و خریداران به دنبال دریافت محصولی با قیمت مناسب هستند برای دریافت قیمت یک محصول می توانید از سرویس کشف قیمت ماهان استفاده کنید تا ماهان قیمت محصول شما را استعلام و به شما اعلام کند.

طراحی سایت صنعتی برای صادرات یکی از بستر های مهم بازاریابی و پیدا کردن مشتری است. بنابراین اگر سایت به خوبی طراحی شود و پارامترهای صنعتی را رعایت کند در جذب مشتری و افزایش ورودی تاثیر بسزایی دارد. ماهان می تواند برای هر کسب و کاری طراحی سایت را انجام دهد. در صورتی که سایت شما اماده است اما نیاز به بازسازی داشته باشد بر اساس نظر کارشناس صادرات ماهان می تواند اقدام به بازسازی سایت کند که باعث کاهش هزینه های جاری نیز می شود.

ابتدا باید بستر بازاریابی شما اماده باشد اگر بستر شما دیجیتال است باید سایت و شبکه اجتماعی خود را اماده و فعال کنید . هر چه تعداد کلمات کلیدی و محتوا بیشتر باشد می توانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید . که باعث کاهش هزینه های کمپین تبلیغاتی شما می شود. بنابراین باید اقدام به تولید محتوا سایت و تولید محتوا اینستاگرام کنید. اگر نمی دانید چه تعداد باید تولید محتوا کنید کافی است از کارشناس صادرات یا بازاریابی راهنمایی بخواهید. در نهایت می توانید با استفاده از طرح های صادراتی و بسته های بازاریابی کمپین های تبلیغاتی قدرتمندی را اجرا کنید . برای انتخاب مناسبترین روش از کارشناس صادرات یا بازاریابی خود راهنمایی دریافت کنید.

برخی از افراد که تعداد ان هم کم نیستند سرمایه ای برای شروع صادرات و تجارت دارند اما نمی دانند که باید از کجا شروع کنند و چه محصول و روش بازاریابی را انتخاب کنند. این دسته از افراد اگر می خواهند سرمایه خود را به درستی در تجارت وارد کنند پیشنهاد می شود با استفاده از کارشناس صادرات برای کسب درامد دلاری و برای تجارت داخلی از کارشناس بازاریابی راهنمایی و کمک بگیرند تا با بررسی شرایط انها بهترین گزینه ارائه شود تا مزایا بیشتر و ریسک کمتری را داشته باشند.

اگر می خواهید ابتدا شرایط را به درستی بررسی کنید و بهترین و کم هزینه ترین روش را انتخاب کنید برای صادرات کردن می بایست از کارشناس صادرات کمک بگیرید و برای فروش در بازار داخلی از کارشناس بازاریابی راهنمایی بگیرید.

تمامی پاسخ ها در پلتفرم به شما داده می شود و هر موقع بخواهید می توانید به پاسخ ها و راهنمایی ها دست پیدا کنید.

برخی شرکت ها به دلیل کمبود بودجه بازاریابی، عدم شناخت مزایای برندسازی ، ترس از ریسک به دنبال شرکت های توانمند در امر بازاریابی و صادرات هستند تا با ارائه کمیسیون از مبلغ فروش صادرات هزینه ای برای بازاریابی محصول پرداخت نکنند. اما هیچ شرکتی در ایران خدمات کمیسیونی را به دلیل هزینه های بالای بازاریابی تحولات اقتصادی و مشکلات صادرات قبول نمی کنند. اما ماهان با درک شرایط کسب و کار ها 3 سرویس را برای کسب و کار ها با هدف کمیسیونی ارائه کرده است

  • طرح صادرات بر مبنای کمیسیون که به صورت محدود تنها برای اعضای ویژه خود ارائه می کند
  • سرویس مشتری یابی ویژه که سود کمیسیون کمتری دارد و بخشی از هزینه بازاریابی از شما دریافت می شود
  • اتاق سفارشات که در صورتی که خریدار تامین سفارش شما را پذیرفت می توانید از سیستم کمیسیونی استفاده کنید

مشاوره تخصصی

اگر در انتخاب روش های بازاریابی نیاز به یک متخصص دارید از کارشناس صادرات ماهان راهنمایی دریافت کنید.