چرا تجارت خارجی مهم است؟

مزایای صادرات برای کسب و کارها

برای بسیاری از کسب و کارها و افراد حوزه صادرات بسیار ناشناخته است. صادرات مجموعه بزرگی از اقدامات اجرایی است که باید مورد توجه قرار گیرد. از جمله تولید , حمل و نقل, بیمه , بازاریابی , مذاکره و… مواردی است که در کیک صادرات نقش مهمی ایفا می کنند. اما شاید برای افرادی که تازه با این مبحث آشنا شده اند مزایای صادرات کاملا روشن و شفاف نباشد. ما در این مبحث تلاش کردیم مهمترین مزایای صادرات کالا را برای شما نگارش کنیم تا بتوانید تصمیم گیری راحت تری داشته باشید.

چرا تجارت خارجی مهم است؟

مزایای صادرات برای کسب و کارها

03.

افزایش تولید

صادرات به شما کمک می کند تا ظرفیت تولیدی بیکار را به کار بگیرید و خطوط تولید را بیشتر کنید. این به معنی بهره برداری کارآمد از کارخانه ، ماشین آلات، و کارکنان موجود است . و این به دلیل این است که شما در حال فروش محصولات بیشتر بدون افزایش هزینه های ثابت تولید،هستید

02.

کاهش خطر و ایجاد تعادل

بسیاری از کسب و کار ها به دلیل عدم حضور در بازار بین المللی با ریسک های محلی روبرو هستند و به محض نوسانات بازار های داخلی ( نوسانات ارزی و..) دچار کاهش فروش و افزایش هزینه های جانبی می شوند. در حالی که کسب و کارهای پیشرو صادراتی با تسهیم ریسک درآمد خود را در چنین شرایطی افزایش می دهند.

01.

افزایش فروش

یکی از مهمترین دستاورد های حضور در بازار های بین المللی افزایش فروش به صورت درآمد ارزی است. بازارهای بین المللی مکانی است که حاشیه سود بالاتری نسبت به فروش داخلی برای شما به ارمغان می آورد. تنها تفاوت تسعیر ارز ( مابه التفاوت ارز ازاد و رسمی) می تواند به تنهایی سبد دارایی شما را بیش از 2 برابر کند.راه دستیابی به چنین درآمدی صادرات است.

06.

کاهش هزینه های تولید

با فروش بیشتر به واسطه صادرات و بهره برداری از بیشترین توان شرکت هزینه های تولید هر واحد کمتر می شود که به نوبه خود افزایش کارآمدی در کل بخش ها را در پی دارد. هزینه های پایین تر ، یک محصول را در بازارهای محلی و همچنین در بازارهای خارجی رقابت پذیر تر و موفق تر می کند و می تواند سود کلی شرکت شما را بطور چشمگیری افزایش دهد.

05.

افزایش حاشیه سود

قیمت ها در بازار جهانی نسبت به بازار داخلی بسیار پر منفعت تر می باشد . در بسیاری از موارد ، صادرات می تواند منجر به افزایش سود شود زیرا حداقل میزان سفارشات مشتریان بین المللی اغلب بزرگتر از حداقل سفارش خریداران داخلی هستند . خریداران بین المللی شما غالبا به جای خرید یک بسته یک کانتینر سفارش می دهند و بنابراین میزان فروش و متعاقبا سود کلی شما بسیار بیشتر و فراتر از فروش داخلی شما خواهد بود.

04.

افزایش بودجه تحقیق و توسعه

صادرات به شما کمک می کند تا نیاز های بازار را بشناسید و محصولات متنوع تری تولید کنید که با نیاز بازار سازگار است. علاوه بر این بودجه تحقیق و توسعه و سایر هزینه های شما بدلیل افزایش درآمد ها و کاهش هزینه های تولید به راحتی پوشش داده می شود و می توانید با سرعت بیشتری به توسعه فناوری و تکنولوژی های محصولات خود بپردازید.

08.

بازارهای داخلی اشباع شده

یک دلیل خوب برای شروع صادرات این است که بازارهای محلی برای حمایت از یک شرکت زمانی که بازار اشباع شده است بسیار کوچک است. شرکت هایی که ماشین آلات سنگین صنعتی تولید می کنند و یا در کارخانجات بزرگ سرمایه گذاری کرده اند، باید بتوانند به اندازه کافی کالاهای ساخته شده خود را برای توجیه سرمایه گذاری و اطمینان از اینکه قیمت واحد کالاهای قابل قبول پایین می آیند، به فروش برسانند.بازارهای نسبتا کوچک می تواند جلوی رشد سرعت کسب و کار را بگیرد بنابراین شرکت ها برای توجیه سرمایه گذاری که کرده اند دست به صادرات و ورود به بازارهای خارجی می زنند.

07.

کاهش تاثیر نوسانات فصلی فروش

فصل ها در نیم کره جنوبی با نیم کره شمالی متفاوت است تابستان ما زمستان آنهاست و بالعکس . برای شرکت هایی که کالاهای فصلی مثل میوه ، لوازم لوکس و لباس و محصولات خورشیدی و…تولید می کنند این گزینه می تواند بسیار جذاب باشد. آنها می توانند در تمام فصول محصول خود را به فروش برسانند.این موضوع یک الگوی فروش بلند مدت و پایدار را برای کسب وکار شما فراهم می کند.این افزایش پتانسیل, فروش برای این دست کالاها را افزایش می دهد و تاثیر نوسانات فصلی را بسیار کاهش می دهد.