بازاریابی و صادرات عسل

آیا شما هم به دنبال صادرات عسل هستید؟

سهم صادرات عسل با کد تعرفه  0409000 در بازار جهانی بیش از دو میلیارد دلار است. که بزرگترین کشورهای صادر کنند ان چین نیوزلند آرژانتین هستند . رشد صادرات عسل در 5 سال اخیر بیش از 3 درصد رشد را نشان می دهد .تولید کنندگان این محصول با بکارگیری اصول بازاریابی و بسته بندی توانسته اند به بازار های بین المللی محصولات خود را صادر کنند.اگر شما هم بدنبال صادرات این محصول هستید این مقاله را تا پایان دنبال کنید.

معرفی عسل

عسل به عنوان یک محصول غذایی سالم و پر کالری در نزد مصرف کننده مورد استقبال قرار گرفته است . با توجه به حجم تجارت جهانی در زمینه عسل که بیش از 2 میلیارد دلار است ایران با 75 هزار تن تولید چهارمین تولید کننده عسل در جهان است . بازار عسل دارای رقبا متعددی است که اکثر بازیگران این صنعت روی یک نوع طیف تا 3 نوع آن متمرکز هستند . پیشرفت های کشور نیوزلند در سال های گذشته آنها را به مهمترین بازیگر بازار عسل جهانی تبدیل کرده است حجم صادرات عسل نیوزلند با توجه به تاییدیه اروپا در مورد HMF به میزان 22 ٪ رشد داشته است. عسل دارای تنوع گسترده ای است اما شاخص ترین انها مرکبات , چهل گیاه , گون ,است .که سهم عمده صادرات محصولات ایران شامل این موارد است البته تقاضا کلزا نیز در امریکا رو به فزونی است.

لیست کشورهای صادر کننده عسل

برترین صادر کنندگان عسل در جهان -2019

num countries value
1 China 249 M
2 New Zealand 245 M
3 Argentina 175 M
4 Germany 140 M
5 Mexico 120 M

حجم صادرات جهانی عسل

2 میلیارد دلار
روش های بازاریابی کدامند؟

بازاریابی بین المللی عسل صادراتی

بازاریابی عسل صادراتی بر روی جامعه هدفی متشکل از مال های کشورهای اروپایی در سراسر جهان متمرکز شده است.
بسیاری از شرکت های تولیدی در سراسر جهان استراتژی بازاریابی خود را بر روی بازاریابی دیجیتال متمرکز کرده اند . هر ساله فروش انلاین نسبت به فروش سنتی 15 درصد رشد را نشان می دهد.این رقم نشان می دهد بسیاری از صاحبان کسب و کار ها به فکر استفاده از ظرفیت های بازاریابی دیجیتالی هستند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله اثر بازاریابی دیجیتال در صادرات مراجعه کنید.
شما می توانید با استفاده از خدمات ماهان همزمان از بازارایابی دیجیتال و سنتی برای بازارایابی و فروش محصول خود استفاده کنید .

سوالات متداول

قیمت عسل صادراتی

قیمت محصولات عسل با توجه به نوع برند ،محل تولید،کیفیت بسته بندی و نرخ جهانی و ارگانیک بودن آن ارزیابی می شود شما می توانید برای ارزیابی قیمت محصول خود از خدمت کشف قیمت استفاده کنید.

مجوزات و گواهی های عسل صادراتی

مجوزات و گواهی های عسل صادراتی بر اساس کشور مقصد و نیاز های خریدار می تواند متغییر باشد برای دستیابی به لیست مجوزات مورد نیاز از خدمت دریافت اطلاعات مجوزات و گواهی های صادراتی استفاده نمایید.

قوانین بسته بندی عسل صادراتی

قوانین بسته بندی و برچسب گذاری در هر کشور و منطقه بر اساس سیاست های نهاد های دولتی می تواند با سایر کشورها بسیار متفاوت باشد همچنین استفاده از رنگ ها و فونت ها می تواند در جذب مشتریان اثر قوی تری داشته باشد برای دریافت اطلاعات بیشتر از خدمات استاندارد بسته بندی استفاده نمایید.

تحقیقات بازاریابی عسل صادراتی

تحقیقات بازاریابی عسل

شناخت دقیق رفتار بازار و نیازهای آن لازمه یک تجارت موفق است. صاحبان کسب و کار ها برای ورود به هر بازار و افزایش فروش خود اقدام به تحقیق درباره مکانیزم های بازاریابی و شرایط موجود در ان بازار می کنند. شما هم می توانید با استفاده از تحقیقات بازاریابی ماهان مسیر صادرات کالای خود را هموار کنید.

List of countries exporting Electrode

برترین صادر کنندگان کشمش در جهان -2019