صادرات عسل با ماهان

بازاریابی و صادرات عسل

آیا شما هم به دنبال صادرات عسل هستید؟

سهم صادرات عسل با کد تعرفه  0409000 در بازار جهانی بیش از دو میلیارد دلار است. که بزرگترین کشورهای صادر کنند ان چین نیوزلند آرژانتین هستند . رشد صادرات عسل در 5 سال اخیر بیش از 3 درصد رشد را نشان می دهد .تولید کنندگان این محصول با بکارگیری اصول بازاریابی و بسته بندی توانسته اند به بازار های بین المللی محصولات خود را صادر کنند.اگر شما هم بدنبال صادرات این محصول هستید این مقاله را تا پایان دنبال کنید.

مشاوره بگیرید!

معرفی عسل

عسل به عنوان یک محصول غذایی سالم و پر کالری در نزد مصرف کننده مورد استقبال قرار گرفته است . با توجه به حجم تجارت جهانی در زمینه عسل که بیش از 2 میلیارد دلار است ایران با 75 هزار تن تولید چهارمین تولید کننده عسل در جهان است . بازار عسل دارای رقبا متعددی است که اکثر بازیگران این صنعت روی یک نوع طیف تا 3 نوع آن متمرکز هستند . پیشرفت های کشور نیوزلند در سال های گذشته آنها را به مهمترین بازیگر بازار عسل جهانی تبدیل کرده است حجم صادرات عسل نیوزلند با توجه به تاییدیه اروپا در مورد HMF به میزان 22 ٪ رشد داشته است. عسل دارای تنوع گسترده ای است اما شاخص ترین انها مرکبات , چهل گیاه , گون ,است .که سهم عمده صادرات محصولات ایران شامل این موارد است البته تقاضا کلزا نیز در امریکا رو به فزونی است.

لیست کشورهای صادر کننده عسل

برترین صادر کنندگان عسل در جهان -2019

numcountriesvalue
1China249 M
2New Zealand245 M
3Argentina175 M
4Germany140 M
5Mexico120 M

حجم صادرات جهانی عسل

2 میلیارد دلار

روش های بازاریابی کدامند؟

بازاریابی بین المللی عسل صادراتی

بازاریابی عسل صادراتی بر روی جامعه هدفی متشکل از مال های کشورهای اروپایی در سراسر جهان متمرکز شده است.
بسیاری از شرکت های تولیدی در سراسر جهان استراتژی بازاریابی خود را بر روی بازاریابی دیجیتال متمرکز کرده اند . هر ساله فروش انلاین نسبت به فروش سنتی 15 درصد رشد را نشان می دهد.این رقم نشان می دهد بسیاری از صاحبان کسب و کار ها به فکر استفاده از ظرفیت های بازاریابی دیجیتالی هستند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله اثر بازاریابی دیجیتال در صادرات مراجعه کنید.
شما می توانید با استفاده از خدمات ماهان همزمان از بازارایابی دیجیتال و سنتی برای بازارایابی و فروش محصول خود استفاده کنید .