صادرات انجیر

بازاریابی و صادرات انجیر

ایا شما هم به دنبال صادرات انجیر هستید؟

سهم صادرات انجیر با کد تعرفه 080420 در  بازار جهانی بیش از 560 میلیون دلار است. که بزرگترین کشورهای صادر کنند آن به ترتیب ترکیه افغانستان و هلند هستند . رشد صادرات انجیر نسبت به سال 2016 برابر با 12 درصد افزایش  داشته است. .تولید کنندگان این محصول با بکارگیری اصول بازاریابی و بسته بندی توانسته اند به بازار های بین المللی محصولات خود را صادر کنند.اگر شما هم بدنبال صادرات این محصول هستید این مقاله را تا پایان دنبال کنید.

معرفی انجیر

انجیر fig میوه یک درخت بومی به نام فیکوس کاریکا همان انجیر معمولی است که در بسیاری از مناطق گرمسیری در حال کشت است. ترکیه مصر و مراکش بزرگترین تولید کنندگان این محصول هستند حجم تولید این محصول در حال حاضر نزدیک به یک میلیون تن است. به تازگی 7000 هزار هکتار در کالیفرنیا برای کشت این محصول اختصاص داده شده است.

تنوع انجیر نزدیک به 600 گونه است اما انجیر سیاه و قهوه ای ترکیه از پرتقاضا ترین انجیر های موجود در بازار است. به دلیل نوع محصول فروش انجیر به صورت فرآوری شده بیشتر صورت می گیرد البته نوع تازه ان نیز از طریق هواپیما برای کشور های اروپایی جهت خام خوری ارسال می شود.

قیمت این محصول در بازار جهانی بسیار مناسب صادرات است. و مزیت بسیار بالایی در قیمت گذاری در آن وجود دارد.

لیست کشور های صادر کننده انجیر

برترین صادر کنندگان انجیر در جهان -2019

numcountriesvalue
1Turkey289 M
2Afghanistan78 M
3Netherlands23 M
4Spain20 M
5Austria19 M

حجم صادرات جهانی انجیر

560 میلیون دلار

روش های بازاریابی کدامند؟

بازاریابی بین المللی انجیر صادراتی

بازاریابی انجیر صادراتی بر روی جامعه هدفی متشکل از خرده فروشی های کوچک و فروشگاه های زنجیره ای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه در سراسر جهان متمرکز شده است.
بسیاری از شرکت های تولیدی در سراسر جهان استراتژی بازاریابی خود را بر روی بازاریابی دیجیتال متمرکز کرده اند . هر ساله فروش انلاین نسبت به فروش سنتی 15 درصد رشد را نشان می دهد.این رقم نشان می دهد بسیاری از صاحبان کسب و کار ها به فکر استفاده از ظرفیت های بازاریابی دیجیتالی هستند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله اثر بازاریابی دیجیتال در صادرات مراجعه کنید.
شما می توانید با استفاده از خدمات ماهان همزمان از بازارایابی دیجیتال و سنتی برای بازارایابی و فروش محصول خود استفاده کنید .