بازاریابی و صادرات انجیر

ایا شما هم به دنبال صادرات انجیر هستید؟

سهم صادرات انجیر با کد تعرفه 080420 در  بازار جهانی بیش از 560 میلیون دلار است. که بزرگترین کشورهای صادر کنند آن به ترتیب ترکیه افغانستان و هلند هستند . رشد صادرات انجیر نسبت به سال 2016 برابر با 12 درصد افزایش  داشته است. .تولید کنندگان این محصول با بکارگیری اصول بازاریابی و بسته بندی توانسته اند به بازار های بین المللی محصولات خود را صادر کنند.اگر شما هم بدنبال صادرات این محصول هستید این مقاله را تا پایان دنبال کنید.

معرفی انجیر

انجیر fig میوه یک درخت بومی به نام فیکوس کاریکا همان انجیر معمولی است که در بسیاری از مناطق گرمسیری در حال کشت است. ترکیه مصر و مراکش بزرگترین تولید کنندگان این محصول هستند حجم تولید این محصول در حال حاضر نزدیک به یک میلیون تن است. به تازگی 7000 هزار هکتار در کالیفرنیا برای کشت این محصول اختصاص داده شده است.

تنوع انجیر نزدیک به 600 گونه است اما انجیر سیاه و قهوه ای ترکیه از پرتقاضا ترین انجیر های موجود در بازار است. به دلیل نوع محصول فروش انجیر به صورت فرآوری شده بیشتر صورت می گیرد البته نوع تازه ان نیز از طریق هواپیما برای کشور های اروپایی جهت خام خوری ارسال می شود.

قیمت این محصول در بازار جهانی بسیار مناسب صادرات است. و مزیت بسیار بالایی در قیمت گذاری در آن وجود دارد.

لیست کشور های صادر کننده انجیر

برترین صادر کنندگان انجیر در جهان -2019

num countries value
1 Turkey 289 M
2 Afghanistan 78 M
3 Netherlands 23 M
4 Spain 20 M
5 Austria 19 M

حجم صادرات جهانی انجیر

560 میلیون دلار
روش های بازاریابی کدامند؟

بازاریابی بین المللی انجیر صادراتی

بازاریابی انجیر صادراتی بر روی جامعه هدفی متشکل از خرده فروشی های کوچک و فروشگاه های زنجیره ای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه در سراسر جهان متمرکز شده است.
بسیاری از شرکت های تولیدی در سراسر جهان استراتژی بازاریابی خود را بر روی بازاریابی دیجیتال متمرکز کرده اند . هر ساله فروش انلاین نسبت به فروش سنتی 15 درصد رشد را نشان می دهد.این رقم نشان می دهد بسیاری از صاحبان کسب و کار ها به فکر استفاده از ظرفیت های بازاریابی دیجیتالی هستند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله اثر بازاریابی دیجیتال در صادرات مراجعه کنید.
شما می توانید با استفاده از خدمات ماهان همزمان از بازارایابی دیجیتال و سنتی برای بازارایابی و فروش محصول خود استفاده کنید .

سوالات متداول

قیمت انجیر صادراتی

قیمت انجیر صادراتی

قیمت محصولات انجیر صادراتی با توجه به نوع برند ،محل تولید،کیفیت بسته بندی و نرخ جهانی , نرخ ارز و ارگانیک بودن آن ارزیابی می شود شما می توانید برای ارزیابی قیمت محصول خود از خدمت کشف قیمت استفاده کنید. اطلاعات بیشتر

مجوزات و گواهی های انجیر صادراتی

گواهی های انجیر صادراتی

برای صادرات انجیر به مجوزات و گواهی های انجیر صادراتی بر اساس کشور مقصد و نیاز های خریدار می تواند متغییر باشد برای دستیابی به لیست مجوزات مورد نیاز از خدمت دریافت اطلاعات مجوزات و گواهی های صادراتی استفاده نمایید.اطلاعات بیشتر

قوانین بسته بندی انجیر صادراتی

قوانین بسته بندی و برچسب گذاری انجیر صادراتی در هر کشور و منطقه بر اساس سیاست های نهاد های دولتی می تواند با سایر کشورها بسیار متفاوت باشد همچنین استفاده از رنگ ها و فونت ها می تواند در جذب مشتریان اثر قوی تری داشته باشد برای دریافت اطلاعات بیشتر از خدمات استاندارد بسته بندی استفاده نمایید.اطلاعات بیشتر

تحقیقات بازاریابی انجیر صادراتی

تحقیقات بازاریابی انجیر

برای شناخت دقیق رفتار بازار و نیازهای آن لازمه یک تجارت موفق است. صاحبان کسب و کار ها برای ورود به هر بازار و افزایش فروش خود اقدام به تحقیق درباره مکانیزم های بازاریابی و شرایط موجود در ان بازار می کنند. شما هم می توانید با استفاده از تحقیقات بازاریابی ماهان مسیر صادرات کالای خود را هموار کنید.اطلاعات بیشتر