بازاریابی و صادرات زعفران

آیا شما هم به دنبال صادرات زعفران هستید؟

سهم صادرات زعفران با کد تعرفه  091020 در بازار جهانی بیش از 450 میلیون دلار است. که بزرگترین کشورهای صادر کننده ایران اسپانیا و افغانستان هستند . رشد صادرات زعفران در 5 سال اخیر بیش از 40 درصد رشد را نشان می دهد .تولید کنندگان این محصول با بکارگیری اصول بازاریابی و بسته بندی توانسته اند به بازار های بین المللی محصولات خود را صادر کنند.اگر شما هم بدنبال صادرات این محصول هستید این مقاله را تا پایان دنبال کنید.

معرفی زعفران

زعفران به عنوان یک ادویه در بازار جهانی شناخته می شود و بسیار مورد توجه بازار است . این محصول با حجم بازار خرده فروشی معادل 8 میلیارد دلار یک بازار فراگیر در 5 قاره جهان است . ایران به عنوان بزرگترین تولید کننده این محصول به بیش از 50 کشور دنیا این محصول را صادر می کند .حجم صادرات زعفران ایران بالغ بر 235 تن بوده است . با توجه به صادرات گسترده ایرانیان , مقاصد صادراتی تغییر کرده است . ایران به عنوان بزرگترین تولید کننده و صادر کننده آن شناخته می شود و بیش از 72 درصد (325 میلیون دلار) از سهم بازار های جهانی را در دست دارد. زعفران دارای تنوع گسترده ای است اما شاخص ترین انها نگین , پوشالی است.

لیست کشورهای صادرکننده زعفران

برترین صادر کنندگان زعفران در جهان -2019

num countries value
1 Iran 135 m
2 Spain 54 m
3 Afghanistan 19 m
4 Hong Kong, China 6 m
5 France 4 m

حجم صادرات جهانی زعفران

450 میلیون دلار
روش های بازاریابی کدامند؟

بازاریابی بین المللی زعفران صادراتی

بازاریابی زعفران صادراتی بر روی جامعه هدفی متشکل از شرکت های تولیدی ابزار صنعتی در سراسر جهان متمرکز شده است.
بسیاری از شرکت های تولیدی در سراسر جهان استراتژی بازاریابی خود را بر روی بازاریابی دیجیتال متمرکز کرده اند . هر ساله فروش انلاین نسبت به فروش سنتی 15 درصد رشد را نشان می دهد. برای صادرات زعفران در جهان شرکت ها مستقیما با شرکت های تولیدی ظروف زعفرانی و ابزاالات ساختمانی و صنعتی وارد مذاکره می شوند . برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله اثر بازاریابی دیجیتال در صادرات مراجعه کنید.
شما می توانید با استفاده از خدمات ماهان همزمان از بازارایابی دیجیتال و سنتی برای بازارایابی و فروش محصول خود استفاده کنید .

سوالات متداول

قیمت زعفران صادراتی

قیمت محصولات زعفران با توجه به نوع برند ،محل تولید،کیفیت و نرخ جهانی آن ارزیابی می شود شما می توانید برای ارزیابی قیمت محصول خود از خدمت کشف قیمت استفاده کنید.

مجوزات و گواهی های زعفران صادراتی

مجوزات و گواهی های زعفران صادراتی بر اساس کشور مقصد و نیاز های خریدار می تواند متغییر باشد برای دستیابی به لیست مجوزات مورد نیاز از خدمت دریافت اطلاعات مجوزات و گواهی های صادراتی استفاده نمایید.

قوانین بسته بندی زعفران صادراتی

قوانین بسته بندی و برچسب گذاری در هر کشور و منطقه بر اساس سیاست های نهاد های دولتی می تواند با سایر کشورها بسیار متفاوت باشد همچنین استفاده از اطلاعات تخصصی می تواند در جذب مشتریان اثر قوی تری داشته باشد برای دریافت اطلاعات بیشتر از خدمات استاندارد بسته بندی استفاده نمایید.

تحقیقات بازاریابی زعفران صادراتی

شناخت دقیق رفتار بازار و نیازهای آن لازمه یک تجارت موفق است. صاحبان کسب و کار ها برای ورود به هر بازار و افزایش فروش خود اقدام به تحقیق درباره مکانیزم های بازاریابی و شرایط موجود در ان بازار می کنند. شما هم می توانید با استفاده از تحقیقات بازاریابی ماهان مسیر صادرات کالای خود را هموار کنید.