صادرات پسته با ماهان

بازار پسته برای بسیاری از تجارو افراد تازه کار بسیار جذاب است. دلایل مختلفی برای این موضوع وجود دارد از مهمترین عوامل آن حاشیه سود این محصول است. ما در این مقاله به شیوه صادرات پسته می پردازیم و روش هایی که ماهان می تواند ارائه دهد تا شما بتوانید با سرعت پسته خود را صادر کنید را تشریح می کنیم.

صادرات پسته با ماهان نیاز به شرایطی دارد که شما به عنوان یک بروکر یا تولید کننده باید داشته باشید.که در ادامه به ان می پردازیم . در این مطلب شما با نحوه صادرات پسته با ماهان ،روش های همکاری ،سود صادرات پسته و تکنیک های بازاریابی پسته آشنا می شوید. برای دریافت نتیجه بهتر است ابتدا این مقاله را مطالعه کنید و سپس با همکاران مجموعه ماهان تماس بگیرید تا بتوانید تصمیم درستی برای شروع همکاری در زمینه صادرات پسته با ماهان بگیرید. برای یادگیری بیشتر به مقاله آموزش صادرات پسته مراجعه کنید که لیستی از مطالب آموزشی درباره پسته صادراتی ارائه شده است.

توجه کنید

اگر درباره هزینه های بازاریابی اطلاعی ندارید بهتر است مقاله هزینه های بازاریابی صادراتی را مطالعه کنید چرا که قرار است شما با رقبای داخلی و خارجی رقابت کنید . بنابراین نباید تصورات و اشتباهات مدیران صادراتی را داشته باشید. اگر خریدار محصول پسته برای صادرات هستید درخواست رسمی خرید را به واتساپ یا ایمیل شرکت ارسال کنید.

سود صادرات پسته چقدر است؟

سود صادرات پسته چقدر است؟

سود صادرات پسته چقدرر است همیشه سوال اصلی هر بروکر یا تولید کننده پسته ای است . اگر با بازار پسته آشنا نباشید می توانید سود زیادی را از دست بدهید. دو عامل کلیدی باعث افزایش سود شما خواهد شد. اول برند سازی محصول در بسته بندی های مناسب
دوم ارسال محصول به مشتری نهایی در بازار فروش(تازه ,دست نخورده).

بازار پسته صادراتی همیشه برای افراد صبور پرسود است اگر اصول را به خوبی بشناسید می توانید در کمتر از 3 ماه در این بازار خریدار خود را پیدا کنید. حاشیه سود عمده فروشی پسته از 2 دلار در هر کیلو شروع می شود و گاهی تا 20 دلار هم افزایش پیدا می کند. که میزان سود می تواند بین 70 تا 250 درصد متغییر است. حالا بیایید یک محاسبه انجام دهیم.

به طور عمومی حجم ارسال پسته از 20 تن شروع می شود و اگر هر تن برای شما 2 هزار دلار سود در بر داشته باشد در کمترین حالت شما برای یک بار 20 تن نزدیک به 40 هزار دلار سود می کنید.با توجه به اینکه قیمت دلار روزانه در حال افزایش است و همچنین تورم  جهانی در حوزه مواد غذایی رشد خیره کننده ای داشته است شما می توانید با قیمت های بالاتری نیز محصول را بفروشید و از تسعیر ارز حاصل از صادرات حداقل 20 درصد بیشتر درآمد کسب کنید یعتی 8 هزار دلار بیشتر سود کنید.

پس بنابراین سود صادرات پسته بسیار بیشتر از انتظار شما است اما اگر برای فروش پسته , بازاریابی صحیح و اصولی انجام ندهید این سود عاید شما نمی شود. برای بازاریابی قوی نیاز دارید از ابزارها و تکنیک های مختلف بصورت همزمان و زمانبندی شده استفاده کنید تا نتیجه بگیرید. که ما در ادامه این مقاله به ان اشاره می کنیم.

نحوه صادرات پسته با ماهان

برای صادرات پسته باید ابتدا از تامین کننده و خریدار خود مطمئن باشید. پیدا کردن تامین کننده پسته کار دشواری نیست . تعداد تولید کنندگان پسته در ایران بالغ بر چند صد هزار کشاورز و شرکت بازرگانی است . با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید فروشندگان پسته در دامغان رفسنجان و تهران را پیدا کنید.

به یاد داشته باشید در زمان تامین کالا اسمی از صادرات نبرید چرا که خود به خود قیمت محصول توسط تولید کننده افزایش پیدا می کند.

اما پازل مهم در صادرات پیدا کردن خریدار یسته است. پیدا کردن یک مشتری خارجی هزینه های مختلفی دارد و این هزینه ها بسته به نوع و ابزاری که برای بازاریابی استفاده می کنید متفاوت است. ما در ماهان بیشترین ابزار های بازاریابی برای پسته را فراهم کرده ایم. و شما بر اساس بودجه و توانایی های خود می توانید یک یا چند روش را همزمان استفاده کنید و مشتری مورد نظر خود را پیدا کنید.

ما به طور کلی برای افرادی که محصول پسته دارند و به هر دلیلی محدودیت زمانی برای فروش پسته دارند پیشنهاد می کنیم همزمان از روش های سریع پیدا کردن مشتری خارجی استفاده کنند. برای اطلاع از این روش ها به مقاله 4 روش سریع صادرات مراجعه کنید.

اما اگر به دنبال ساخت یک شبکه وسیع بازاریابی هستید و می خواهید به صورت مداوم مشتری خارجی داشته باشید و سفارش های روزانه متعددی داشته باشید باید بستر های کانال های بازاریابی و فروش خود را ایجاد و تقویت کنید. برای ساخت کانال های بازاریابی بر اساس بودجه اگر سرمایه ای نزدیک به 500 هزار دلار دارید می توانید از روش های بازاریابی سنتی استفاده کنید اما با بودجه های کمتر بهتر است از بازاریابی دیجیتال بهره ببرید به طور مثال حتما از طراحی سایت ،تولید محتوا،سئو و کمپین های تبلیغاتی به همراه 4 روش سریع صادرات استفاده کنید.

ما در خدمات خود شیوه های مختلف صادرات پسته را پشتیبانی می کنیم. اما بستگی دارد که شما به کدام یک از خدمات نیاز دارید. به طور مثال در شیوه صادرات کمیسیونی ما به مشتریان قدیمی خود خدمات بسیار خوبی ارائه می کنیم. روزانه سفارشات مختلفی دریافت می کنیم و آنها را با اعضا ویژه خود به اشتراک می گذاریم در این شیوه تمامی فرایند های صادرات پسته با ماهان انجام می شود .

در این شیوه هزینه های بازاریابی دیگر پرداخت نمی کنید اما برای حائز شرایط شدن برای عضو ویژه ماهان باید ابتدا با استفاده از روش های بازاریابی دیگر موفق به صادرات پسته شوید تا طرفین سابقه همکاری با هم داشته باشند.برای بررسی شرایط می توانید به خدمات کمیسیونی مراجعه کنید.

چگونه مشتری خارجی پسته را پیدا کنیم؟

چگونه مشتری خارجی پسته را پیدا کنیم؟

اغلب افراد این سوال را می پرسند که بدنبال خریدار خارجی پسته هستیم چطور آنها را پیدا کنیم. در مقاله 4 روش سریع صادرات به اصلی ترین مکان هایی که می توانید آنها را پیدا کنید اشاره کرده ایم. به خصوص با سرویس آپولو می توانید تجار بسیار زیادی را هدف قرار دهید و آنها نیز شما را به سایر تجار معرفی کنند. اما در ادامه به برخی نکات می پردازیم.

پیدا کردن خریدار خارجی پسته

ابتدا باید بدانید خریدار خارجی پسته چه کسانی می توانند باشند. عموما توزیع کنندگان واردکنندگان و عمده فروشان پسته گزینه های اول هستند. در مقام دوم شرکت هایی که محصول شما را در تولیدات خود استفاده می کنند. مثلا شرکت های بستنی سازی , کیک سازی  که از پسته نیز استفاده می کنند .

بنابراین می توانید در اینترنت جستجو کنید و لیستی از انها را تهیه کنید . البته جستجو ها باید حرفه ای انجام شود تا لیست خوبی تهیه کنید به جای اینکار می توانید از لیست های اماده استفاده کنید که نتیجه بهتری می دهد. بهترین مکان که این لیست ها را می توانید از انجا تهیه کنید را در مقاله 4 روش سریع معرفی کردیم.

ضمنا می توانید در همایش ها شرکت کنید یا در شبکه های اجتماعی نیز تبلیغ کنید . اما بهتر است از ابتدا کار را اصولی انجام دهید

بازاریابی پسته صادراتی

شاید بیش از 100 ها تکنیک و ابزار برای بازاریابی پسته وجود داشته باشد که اگر تصمیم گرفته باشید صادرات پسته با ماهان را تجربه کنید می توانید از 30 خدمت و صد ها تکنیک بازاریابی پسته ماهان سود ببرید.

به طور مثال اگر شما در نمایشگاه پسته یا مواد غذایی شرکت کرده باشید و بعد از حضور در نمایشگاه نتوانید دوباره با مشتریان احتمالی تماس برقرار کنید می توانید از سرویس رپتور استفاده کنید تا ما بجای شما با انها تماس بگیریم و محصول شما را بازاریابی کنیم. و سفارش را برای شما جذب کنیم.

مهمترین مسئله در بازاریابی پسته  انتخاب ترکیبی از ابزارهای بازاریابی و تخصیص بودجه مناسب است. با توجه به هزینه های بازاریابی نباید انتظار داشته باشید با کمتر از یک حقوق کارگر خارجی بتوانید با شرکت های رقیب خود رقابت کنید. بنابراین اگر نتیجه می خواهید باید سرمایه گذاری خوبی کنید تا سود قابل توجه ببرید. اگر با این تفکر هستید که بدون سرمایه گذاری در بازاریابی می توانید نتیجه بگیرید پس بهتر است این صفحه را ببندید .

قوانین صادرات پسته

اگر بخواهید پسته را به کشورهای مختلف صادر کنید باید از قوانین کشور هدف اطلاع داشته باشید . بیشتر قوانین را در مقاله نحوه صادرات پسته گفتیم. اما اگر به فکر صادرات پسته با ماهان هستید می توانید از خدمات ارزیابی سریع بازار ماهان استفاده کنید و اطلاعات مهم از بازار کشور هدف بدست بیاورید به خصوص اگر کشور خاصی مد نظر شماست.

مقصد اصلی صادرات پسته

کدام کشور مناسب صادرات پسته است؟

از مهمترین مقاصد اصلی صادرات پسته ایران می توان به کشورهایی از جمله امارات و چین و هنگ کنگ اشاره کرد. امارات و هنگ کنک به عنوان کریدور های صادرات مجدد ایران شناخته می شوند. به این معنی که بسیاری از تجار و بازرگانان ایرانی و خارجی با ثبت شرکت در امارات یا هنک کنگ پسته ایران را بسته بندی مجدد می کنند و با برند خود این محصول را صادر می کنند. امریکا در حال حاضر توانسته است رتبه اول تولید و صادرات در جهان را بدست بگیرید. اما به دلیل هزینه حمل و نقل به چین که پر هزینه تر است تلاش کرده با دریافت مجوزات بهداشتی بازار اروپا را تسخیر کند.

پسته  ایران به دلیل نحوه برداشت دچار نوعی بیماری بود که اجازه صادرات به اروپا را نمی داد اما با تلاش تولید کنندگان و شرکت های بسته بندی تجهیزات مورد نیاز آن وارد شد و امروزه می توان در ایران پسته مورد نیاز برای صادرات به اروپا را پیدا کرد.

اگر اولین بار است که می خواهید وارد بازار صادراتی پسته شوید بهتر است از نیچ مارکتینگ و بازاریابی اقیانوس آبی استفاده کنید و مقاصدی را انتخاب کنید که کمتر بازرگانی به آن توجه می کند چرا که می توانید سهم بیشتری را با رقابت بسیار کم بدست بیاورید.

صادرات پسته ایران شامل بازگشت ارز می باشد اما می توانید با یک ترخیص کار همکاری نزدیک داشته باشید و تعهدات این موضوع را به وی واگذار کنید.

یکی دیگر از کارهایی که می توانید انجام دهید آن است که به دنبال رقبا امریکایی خود بروید و از کمپین های بازاریابی آنها به نفع خود استفاده کنید و با هزینه کمتر مقاصد صادراتی آنها را بدست بگیرید. تنها کافی است کمی هوشمندانه ابزار بازاریابی خود را انتخاب کنید.

نحوه خرید پسته از بازار

بسیاری از افرادی که پسته ایران را صادرات می کنند تولید کننده نیستند بلکه تجاری هستند که محصول را از بازار داخل از تولید کننده خریداری می کنند و با برند سازی آن را صادر می کنند.

مزیت پسته آن است که به زمان تولید وابسته نیست هر چند که در زمان برداشت هزینه خرید به دلیل عرضه فراوان پایین تر از سایر فصول است. غالب خرید پسته در بازار به صورت معاملات مدت دار است نحوه پرداخت به صورت 30 درصد  نقد الباقی چک مدت دار است اما اگر تازه وارد این حوزه شده اید و اعتبار مالی قوی ندارید بهتر است با تولید کننده نقدی کار کنید اما از تخفیف بیشتر بهره مند شوید.

اگر تصمیم گرفتید صادرات پسته با ماهان را اغاز کنید می توانید از 4 راهکار سریع صادرات استفاده کنید و یا برای دریافت مشاوره برای کارشناس صادرات تیکت ارسال کنید. در زمینه خرید پسته مشاوره بگیرید. اغلب خرید ها یا بصورت حضوری از کشاورز یا شرکت های بازرگانی انجام می شود .

بهترین پسته برای صادرات پسته کدام است؟

زمانی که شما برای صادرات پسته با ماهان اقدام می کنید به شما پیشنهاد می دهیم که اگر بودجه بازاریابی شما کم است از پسته های ارزان تر استفاده کنید . به طور مثال پسته قوچی گزینه بسیار خوبی برای صادرات به روسیه است. چرا که قیمت ارزان باعث ورود اسان تر شما به بازار مقصد می شود و برای اعلام قیمت به مشتری بهتر است از سرویس کشف قیمت استفاده کنید. اما معروف ترین نوع پسته ایران جهت صادرات به امارات و چین اکبر آقایی و احمدی است .

راهنمای صادرات پسته

دانش کلید شکست ترس هاست . بنابراین ما برای حمایت از افرادی که به دنبال صادرات پسته با ماهان هستند مقالات مختلفی درباره صادرات پسته نوشته ایم. که می توانید این مطالب را در مقاله آموزش صادرات پسته پیدا کنید. ضمنا خدمات متنوعی برای بازاریابی مذاکره ارائه می کنیم. در مقاله نحوه صادرات پسته نیز به بسیاری از جوانب صادرات این خشکبار خوشمزه  پرداخته ایم.

شرایط صادرات پسته

این سوال بسیاری از افرادی است که می خواهند صادرات پسته با ماهان را اغاز کنند اما نمی دانند ایا شرایط صادرات پسته چیست. اگر پسته شما دارای گواهی استاندارد و بهداشت است مشکلی برای صادرات ندارد. اما شخص شما برای صادرات پسته باید کانال های بازاریابی را داشته باشید. در مقاله شرایط صادرات پسته به این موضوع به صورت کامل می پردازیم.

صادرات پسته به صورت مسافری

برخی از تجار و افراد تازه وارد برای صادرات به دنبال ارسال نمونه کالا برای مشتریشان هستند. با توجه به اینکه هیچ محدودیتی برای ارسال این محصول به صورت تکی نیست شما می توانید هنگام مسافرت یا جلسات مذاکرات محصول خود را همراه داشته باشید تا بتوانید آن را درزمان مذاکره به مشتری ارائه دهید.

البته بهتر است نوع محصول در یک بسته بندی شکیل قرار دهید. اگر مشتری شما به صورت عمده محصول را خواست مشکلی وجود نخواهد داشت اما اگر محصول را به صورت بسته بندی بخواهد می توانید در همان زمان بسته بندی شما را از نزدیک مشاهده کنید.

هزینه صادرات پسته

برای بررسی این موضوع باید موارد مختلفی را بررسی کرد و مبالغ هزینه شده برای هر شخص بستگی به شرایط کسب و کارش می تواند متفاوت باشد. مثلا اگر شما کانال بازاریابی مثل سایت نداشته باشید باید حتما طراحی سایت انجام شود. یا اگر محصول بسته بندی نداشته باشد باید به فکر هزینه بسته بندی باشید. اگر می خواهید صادرات پسته با ماهان را انجام دهید باید بدانید حداقل بین 500 تا 2000 دلار باید سرمایه گذاری کنید. البته این مبلغ حداقل است.در مقاله هزینه صادرات محصول به این موضوع به صورت کامل پرداخته ایم.