بازاریابی و صادرات پسته

ایا شما هم به دنبال صادرات پسته هستید؟

سهم صادرات پسته  با کد تعرفه 080251 و 080252  در بازار جهانی بیش از 3 میلیارد دلار است. که بزرگترین کشورهای صادر کنند آن امریکا ایران هنگ کنگ هستند . رشد صادرات پسته نسبت به سال 2017 15 درصد کاهش داشته است. .تولید کنندگان این محصول با بکارگیری اصول بازاریابی و بسته بندی توانسته اند به بازار های بین المللی محصولات خود را صادر کنند.اگر شما هم بدنبال صادرات این محصول هستید این مقاله را تا پایان دنبال کنید.

معرفی پسته

پسته دارای تنوع گسترده ای است اما شاخص ترین انها احمدآقایی، اکبری، کله قوچی، بادامی و فندقی است .که سهم عمده صادرات پسته ایران شامل اکبری و احمد آقایی است البته نوع مکانیک خندان فندقی و احمدآقایی ارزان قیمت ترین انواع هستند.

استفاده از تجیهزات مناسب برداشت و کاهش آلودگی ها و ضایعات و سیستم سورتینگ مناسب گزینه های اولیه در زمینه افزایش صادرات است . با توجه به شیوع بیماری مورد انتظار APG که حاکی از این است که 30 تا 40 هزار هکتار از اراضی تولیدی در کالیفرینا تا مدت 4 سال آینده ( تا 2022) دچار بیماری سرطان پستان یا PTBS می شود. این موضوع امکان رقابت کالاهای ایرانی  و افزایش صادرات پسته را افزایش میدهد.

لیست کشور های صادر کننده پسته

برترین صادر کنندگان پسته در جهان -2019

num countries value
1 Netherlands 2.650 B
2 Belgium 2.100 B
3 Canada 1.300 B
4 United States of America 1.138 B
5 France 1.0508 B

حجم صادرات جهانی پسته

3 میلیارد دلار
روش های بازاریابی کدامند؟

بازاریابی بین المللی پسته صادراتی

بازاریابی پسته صادراتی بر روی جامعه هدفی متشکل از خرده فروشی های کوچک و فروشگاه های زنجیره ای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه در سراسر جهان متمرکز شده است.
بسیاری از شرکت های تولیدی در سراسر جهان استراتژی بازاریابی خود را بر روی بازاریابی دیجیتال متمرکز کرده اند . هر ساله فروش انلاین نسبت به فروش سنتی 15 درصد رشد را نشان می دهد.این رقم نشان می دهد بسیاری از صاحبان کسب و کار ها به فکر استفاده از ظرفیت های بازاریابی دیجیتالی هستند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله اثر بازاریابی دیجیتال در صادرات مراجعه کنید.
شما می توانید با استفاده از خدمات ماهان همزمان از بازارایابی دیجیتال و سنتی برای بازارایابی و فروش محصول خود استفاده کنید .

سوالات متداول

قیمت پسته صادراتی

قیمت محصولات پسته صادراتی با توجه به نوع برند ،محل تولید،کیفیت بسته بندی و نرخ جهانی , نرخ ارز و ارگانیک بودن آن ارزیابی می شود شما می توانید برای ارزیابی قیمت محصول خود از خدمت کشف قیمت استفاده کنید. اطلاعات بیشتر

مجوزات و گواهی های پسته صادراتی

برای صادرات پسته به مجوزات و گواهی های پسته صادراتی بر اساس کشور مقصد و نیاز های خریدار می تواند متغییر باشد برای دستیابی به لیست مجوزات مورد نیاز از خدمت دریافت اطلاعات مجوزات و گواهی های صادراتی استفاده نمایید.اطلاعات بیشتر

قوانین بسته بندی پسته صادراتی

قوانین بسته بندی و برچسب گذاری پسته صادراتی در هر کشور و منطقه بر اساس سیاست های نهاد های دولتی می تواند با سایر کشورها بسیار متفاوت باشد همچنین استفاده از رنگ ها و فونت ها می تواند در جذب مشتریان اثر قوی تری داشته باشد برای دریافت اطلاعات بیشتر از خدمات استاندارد بسته بندی استفاده نمایید.اطلاعات بیشتر

تحقیقات بازاریابی پسته صادراتی

تحقیقات بازاریابی پسته

برای شناخت دقیق رفتار بازار و نیازهای آن لازمه یک تجارت موفق است. صاحبان کسب و کار ها برای ورود به هر بازار و افزایش فروش خود اقدام به تحقیق درباره مکانیزم های بازاریابی و شرایط موجود در ان بازار می کنند. شما هم می توانید با استفاده از تحقیقات بازاریابی ماهان مسیر صادرات کالای خود را هموار کنید.اطلاعات بیشتر