صادرات گوجه فرنگی

بازاریابی و صادرات گوجه فرنگی

ایا شما هم به دنبال صادرات گوجه فرنگی هستید؟

سهم صادرات گوجه فرنگی  با کد تعرفه 07020 و 200210 در بازار جهانی بیش از 13.5 میلیارد دلار است. که بزرگترین کشورهای صادر کنند آن مکزیک هلند اسپانیا ایتالیا  هستند . رشد صادرات گوجه فرنگی نسبت به سال 2017 بیش از3 درصد افزایش داشته است. .تولید کنندگان این محصول با بکارگیری اصول بازاریابی و بسته بندی توانسته اند به بازار های بین المللی محصولات خود را صادر کنند.اگر شما هم بدنبال صادرات این محصول هستید این مقاله را تا پایان دنبال کنید.

معرفی گوجه فرنگی

گوجه فرنگی دارای تنوع گسترده ای است اما شاخص ترین انها انگوری(خوشه ای) آلبالویی رمی کوکتلی و گوشت است . که سهم عمده صادرات گوجه فرنگی به سمت محصولات با جثه کوچکتر می رود.

گوجه فرنگی 7500 رقم دارد قطر آن‌ها ممکن است از ۱ یا ۲ سانتی‌متر (گوجه فرنگی ریز آلبالویی و گوجه فرنگی وحشی) تا ۱۰ سانتی‌متر (گوجه فرنگی گوشت گاوی) باشد. با این وجود بیش‌تر گوجه فرنگی‌ها در مراکز خرید , قطری به اندازهٔ ۵، ۶ سانتی‌متر دارند.

در صادرات گوجه فرنگی , انتخاب مشتریان بر اساس معیار های مختلفی نظیر غلظت آب ,درجه رسیدگی گوجه در مبداء و مقصد و بسته بندی و رقم محصول متغییر است

بزرگترین کشورهای صادرکننده گوجه فرنگی

برترین صادر کنندگان گوجه در جهان -2019

numcountriesvalue
1Mexico2.260 B
2Netherlands1.917 B
3Italy1.821 B
4Spain1.536 B
5Morocco686 M

حجم صادرات جهانی گوجه فرنگی

13.5 میلیارد دلار

روش های بازاریابی کدامند؟

بازاریابی بین المللی گوجه فرنگی صادراتی

بازاریابی گوجه فرنگی صادراتی بر روی جامعه هدفی متشکل از خرده فروشی های کوچک و فروشگاه های زنجیره ای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه در سراسر جهان متمرکز شده است.
بسیاری از شرکت های تولیدی در سراسر جهان استراتژی بازاریابی خود را بر روی بازاریابی دیجیتال متمرکز کرده اند . هر ساله فروش انلاین نسبت به فروش سنتی 15 درصد رشد را نشان می دهد.این رقم نشان می دهد بسیاری از صاحبان کسب و کار ها به فکر استفاده از ظرفیت های بازاریابی دیجیتالی هستند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله اثر بازاریابی دیجیتال در صادرات مراجعه کنید.
شما می توانید با استفاده از خدمات ماهان همزمان از بازارایابی دیجیتال و سنتی برای بازارایابی و فروش محصول خود استفاده کنید .